11.12.17

10 pomysłów na kreatywne prezenty

Święta coraz bliżej, najwyższy czas rozejrzeć się za prezentami! Jeśli szukacie ciekawego upominku dla osoby, która uwielbia tworzyć to dobrze trafiliście! Ceny przedstawionych prezentów wahają się od 25 do około 200 zł, więc myślę, że bez problemu znajdziecie coś mieszczącego się w waszym budżecie:)


1. Kolorowanki

Z pewnością nie te dla dzieci! Specjalne kolorowanki dla dorosłych nie tylko zachęcają do tworzenia, ale również redukują stres i odciążają przepracowaną głowę. Sama posiadam kolorowankę (Cuda Natury, około 30 zł) i potwierdzam, działają!

2 i 3 Zestaw do Project Life

Project Life to kreatywna forma dokumentowania codzienności, łącząca tradycyjny album ze zdjęciami ze scrapbookingiem. W project Life poza zdjęciami znajdzie się miejsce też na opisy ważnych wydarzeń, ulubione cytaty czy zabawne historie spisane na specjalnych kartach tzw. Core Kit.

Sprezentować można całe zestawy do prowadzenia własnego albumu, sam album, czy komplet kart. Wszystko zależy od budżetu jaki chcecie przeznaczyć na taki prezent.

 Album Amy Tangerine Better Together 106,90 zł

 Mega zestaw kart Project Life 129 zł

4. Notes do Bullet Journal

Bullet Journal to kreatywne planowanie codzienności. Zamiast gotowych kalendarzy czy organizerów, swój idealnie skrojony do naszych potrzeb planner...tworzymy sobie sami. Notes do kreatywnego planowania będzie świetnym pomysłem na prezent do osób, które szukają swojego sposobu na zorganizowanie się, są systematyczne i lubią rysować. Do notesu możemy dorzucić zestaw cienkopisów lub książkę Twój rok z bullet bookiem (7).

Notes w kropki Starry night - 45 zł

5. Zestaw do malowania po numerach

A gdyby tak podarować obraz do samodzielnego namalowania? Już tłumaczę o co chodzi. W zestawie do malowania po numerach znajduje się podobrazie ze szkicem, na którym zaznaczone są ponumerowane pola oraz komplet farb i pędzli niezbędnych do pomalowania obrazu.
Dla kogo? Dla cierpliwych osób, które lubią tworzyć, a niekoniecznie odnajdują się w samodzielnym malowaniu obrazów. Malowaniem po numerach bawiłam się zeszłej zimy - bardzo wciągające zajęcie!

Zestawy do kupienia na Artimento, około 85 zł.

6-8 Kreatywne książki

6. Twoje DIY Kasi Ogórek 35 zł

Zbiór kilkudziesięciu pomysłów na dekoracje, które możemy sami wykonać w domowym zaciszu. Książka będzie świetnym pomysłem na prezent dla osób, które uwielbiają robić coś z niczego. Jeśli w dzieciństwie miałyście książkę Każde dziecko to potrafi, to Twoje DIY jest jej odpowiednikiem dla dorosłych :)

7. Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie 25 zł

Książka będzie świetnym uzupełnieniem notesu do Bullet Journal. Zawiera mnóstwo wskazówek i inspiracji jak zabrać się za kreatywne planowanie, dzięki czemu będzie idealnym prezentem dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z bullet journallingiem, ale nie wiedzą jak się za to zabrać.

8. Tajniki DIY z Red Lipstick Monster 45 zł

Garść przepisów na przygotowanie swoich własnych kosmetyków. Książka jest przepięknie wydana, a same przepisy nie są skomplikowane, dzięki czemu nawet osoby nieobeznane w tej tematyce poradzą sobie z tworzeniem własnych kosmetyków.

9. Zestaw do robienia mydełek glicerynowych

Gotowe zestawy startowe, zawierające wszystkie niezbędne elementy do tworzenia własnych wyrobów znajdziecie np. na stronie EcoFlores, ceny wahają się od 50 do 200 zł, w zależności od ilości elementów w zestawie. Możecie też, podobnie jak ja, samemu skompletować zestawy. Jak zrobić mydełka? Zajrzyjcie do mojego wpisu DIY.

10. Warsztaty

A może akurat w waszej okolicy organizowany jest kurs florystyczny albo warsztaty z robienia ozdób metodą decoupage? Zaproszenie na takie wydarzenie będzie świetnym pomysłem na prezent!


Życzę Wam owocnych poszukiwań prezentów!

A może dorzucilibyście coś do tego kreatywnego prezentownika? :)
Wykorzystane w kolażu:
Foto Project Life - beckyhiggins.com,
Foto Bullet Journal - zenofplanning.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz:)

TOP