5.4.16

W moim obiektywie (14)

Wreszcie zrobiło się ciepło! Uwielbiam kwiecień, bo właśnie wtedy wszystko budzi się do życia, dni robią się coraz cieplejsze, a słońce zachodzi dopiero około dwudziestej. Korzystając z ładnej pogody, zrobiliśmy sobie wycieczkę na Kaszuby. Spakowaliśmy aparat, uruchomiliśmy gpsa i po dobrej godzinie drogi byliśmy na miejscu.


Wdzydze KiszewskieW muzeum etnograficznym we Wdzydzach byłam raz, przy okazji szkolnej wycieczki z podstawówki. Czyli dobre 20 lat temu! Pogoda dopisywała, więc liczyłam na zrobienie sporej ilości zdjęć. Niestety na miejscu okazało się, że aparat owszem wzięliśmy, ale bez baterii...musiałam więc zadowolić się smartfonową jakością fotek ;)

Parowozownia


Przy okazji wizyty we Wdzydzach wpadliśmy też do muzeum kolejnictwa w Kościerzynie. W nim również byłam kilkanaście lat temu. Muzeum to polecam przede wszystkim panom. Ja nie pałam jakimś wielkim zainteresowaniem to starych pociągów, ale M. był zachwycony.


Klif w Jastrzębiej


Jak już jesteśmy przy wycieczkach, to pokażę Wam również kilka zdjęć z Jastrzębiej Góry, którą odwiedziliśmy podczas Świąt. Poza sezonem to zupełnie inne miasteczko. Bez tłumów przewalających się turystów, budek z lodami i pamiątkami. Trochę wymarłe, ale nadal bardzo urokliwe, z mnóstwem kwitnących krokusów!
A jak Wam minęły te pierwsze ciepłe dni? :)


7 komentarzy:

 1. Chłonę te pierwsze wiosenne powiewy. Tylko czekać, aż za chwil parę zrobi się zielono. :)
  W Jastrzębiej Górze byliśmy w zeszłym roku. Też w kwietniu. Super sprawa, spokojnie, bez tłumów, można się było naprawdę wyciszyć. Polecam nasze morze po sezonie każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie przywitałaś już wiosnę ;) Ja się nią zachwycam póki co w Krakowie;) Super zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Oj, chętnie odwiedziłabym Kraków!

   Usuń
 3. bardzo ładne zdjęcia, fajny blog, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP