14.12.15

W moim obiektywie (12)

W moim obiektywie, czyli kilka zdjęć z ostatnich tygodni, którymi bardzo chcę się z Wami podzielić. 


Uwielbiam ten przedświąteczny okres i cieszę się ogromnie, że w tym roku mam czas na robienie świątecznych dekoracji, pieczenie pierniczków, przystrajanie mieszkania i niespieszne chodzenie po sklepach w poszukiwaniu prezentów. 

Rok temu byłam w trakcie przeprowadzki i tak  naprawdę tej świątecznej atmosfery nie zdążyłam poczuć. Teraz nadrabiam! 


Pierniczki


To już tradycja, że co roku przed Świętami piekę korzenne ciasteczka. Korzystam z tego samego przepisu od kilku lat i pierniczki za każdym razem mi wychodzą.  Na początku są kruche, lekko twarde i chrupiące, a z czasem nabierają miękkości.


Lukrowanie


Świąteczne pierniczki muszą być oczywiście udekorowane. W tym roku zainwestowałam w lukrowe pisaki - są bardzo wygodne w użyciu, ale niestety mało wydajne. 


świąteczne dekoracje


Tak naprawdę to pierwsze Święta w naszym mieszkaniu, nic więc dziwnego, że ogromną frajdę sprawia nam jego dekorowanie. O świątecznych drobiazgach do mieszkania jeszcze Wam opowiem w osobnym wpisie :)


Świąteczny Gdańsk


Śmiem twierdzić, że Gdańsk najbardziej urokliwy jest właśnie zimą, przyozdobiony mnóstwem migoczących lampek. Uwielbiam spacerować w grudniowe wieczory po Długiej i Targu Węglowym, na którym trwa właśnie tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. 


Chwila dla siebie

A wieczorami zakopuję się pod kocem, zaparzam korzenną herbatę i nadrabiam książkowe i youtubowe zaległości. Bardzo lubię te zimowe chwile dla siebie!


A jak Wam mija grudzień? :)

7 komentarzy:

  1. Ale świąteczny nastrój u Ciebie, zjadłabym sobie takiego pierniczka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też uwielbiam spacerować po Gdańskiej Starówce w czasie przedświątecznym, jest cudowna!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP