15.11.13

Film na piątek: Połączenie

Czas na dobrą sensację! Filmy sensacyjne lubię pod jednym warunkiem- że nie polegają one na strzelaniu, walk z mafią, czy rozbijaniu ganów narkotykowych.

Nie przepadam też za spektakularnymi pościgami, w których auta wydają się być niezniszczalne, a główny bohater uchodzi z życiem nawet z największej kraksy. Nie dla mnie takie cuda. 

Na film, o którym dzisiaj opowiem natknęłam się zupełnym przypadkiem. Szukałam czegoś do obejrzenia na wieczór, zobaczyłam w obsadzie Halle Berry, kliknęłam w opis i stwierdziłam, że może być to całkiem niezły film.


Połączenie

Jeśli lubicie filmy z masą efektów specjalnych, zawiedziecie się. 90% filmu spędzimy w ...bagażniku. W skrócie, o co chodzi? Dyspozytorka linii alarmowej (Halle Berry) odbiera telefon od rozhisteryzowanej nastolatki, którą porwał jakiś facet z centrum handlowego, wrzucił do bagażnika i jedzie nie-wiadomo-gdzie. Rozpoczyna się ponad godzinna rozmowa między Casey, a  pracującą "na 911" Jordan, która chwyta się wszelkich sposobów, by ją uratować. Serio, niektóre rady udzielane przez dyspozytorkę są naprawdę warte zapamiętania - w razie gdybyśmy i my znalazły się kiedyś w jakimś bagażniku ;) 

foto:filmweb.plFilm trzyma w napięciu i praktycznie do ostatnich minut zastanawiamy się, czy policja zdąży uratować Casey.
Samo zakończenie filmu niestety trochę rozczarowuje - reżysera chyba za bardzo poniosła fantazja. Mimo tej niezbyt udanej końcówki Połączenie jak najbardziej polecam - to naprawdę dobry film akcji :) Bez strzelania, mafii i gangów!

Oglądałyście?


5 komentarzy:

 1. Widziałam ten film. Fajny, choć nie powalił mnie na kolana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam ten film na wakacjach i podobało mi się jak trzymał w napięciu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam go na dysku, jeszcze nie obejrzałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam ten film i jest naprawdę rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam podobne podejście do filmów sensacyjnych, z pewnością obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP