8.11.13

Film na piątek: Choć goni nas czas

Czy da się zrobić zabawny film o umieraniu? Da się. Co więcej da się w nim zawrzeć sporą porcję dobrego humoru, ale też i głębsze przesłanie.

Domyślam się, że moje (kochane!) czytelniczki są jeszcze młode (i zdrowe) i nie w głowie im myślenie o śmierci, ale mimo wszystko polecam obejrzeć tę komedię (dramat?). 

I może lepiej nie brać jej tak zupełnie dosłownie- w końcu nie trzeba czekać, aż będziemy na łożu śmierci, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć spełniać marzenia. Bo właśnie o spełnianiu marzeń jest ten film.Choć goni nas czas

Dwóch głównych bohaterów. Miliarder i mechanik. Biały i czarnoskóry. Połączyła ich szpitalna sala, nowotwór, a przede wszystkim - chęć spełniania swoich marzeń, póki jeszcze mają na to czas. A tego czasu jest niestety z każdym dniem mniej.

foto: filmweb.pl

Nie ma na co czekać. Edward (Nicholson) i Carter (Freeman) sporządzają swoje listy rzeczy, które chcą zrobić przed śmiercią i... zabierają się za ich realizację. Jest zabawnie i wzruszająco.

I choć film nie ma radosnego zakończenia, bohaterowie cudownie nie ozdrowieją, to Choć goni nas czas pokazuje, że wraz z informacją o chorobie życie jeszcze się nie kończy. 

Polecam Wam gorąco!

11 komentarzy:

 1. Jestem bardzo wrazliwa osoba i nawet na filmach przezywam bardzo kogos bol, chorobe, krzywdy, itp, dlatego raczej omiajam tego rodzaju produkcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To faktycznie, takie filmy lepiej omijać z daleka :)

   Usuń
 2. Oglądaliśmy go ostatnio na angielskim i zakochałam się w nim ;D Cudowna, wzruszająca, ale też zabawna historia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam ten film, piękny i wzruszający. Ciężko jest obłaskawić coś co nieuchronne, ale twórcy tej opowieści byli blisko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromne brawa też dla aktorów - świetnie oddali ducha filmu :)

   Usuń
 4. Widziałam go i oczy na nim wypłakałam. Przepiękna, wzruszającaopowieść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I można sporo z niej wyciągnąć :)

   Usuń
 5. Oglądałam kilkakrotnie.
  Piękna historia i wspaniała obsada.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tego filmu, ale polecam inny, "zabawny" film o umieraniu - "Pora umierać" i to do tego polski;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP