22.12.12

Filcowe ozdoby DIYTak jak zapowiadałam, w kolejnym poście z cyklu Świąteczne Pogotowie, będziemy robić filcowe, choinkowe ozdoby :)

Jestem pewna, że dodadzą one uroku każdej choince i świątecznym stroikom. To również doskonała okazja, aby zaangażować pozostałych członków rodziny (w szczególności dzieci!) i razem siedzieć i "dłubać" - polecam wieczorami przy filmie:)

Filcowe ozdoby sprawdzą się też idealnie jako drobny upominek, albo dodatek do prezentu :)
Czego potrzebujemy? Filcu oczywiście :) Filcowe arkusze bez problemu dostaniecie w pasmanteriach, papierniczych, a także w Empiku.  Format A4 to koszt około 3,50 zł. Wystarczy on na zrobienie około 8-9 ozdób. Oprócz filcu potrzebna nam będzie wata, mulina i kolorowe tasiemki (dostępne również w pasmanteriach).Ja poszłam na łatwiznę i wzoru ozdób odrysowywałam od foremek do ciastek ;) Do jednej ozdoby potrzebujemy dwóch tych samych kształtów, które potem zszywamy muliną, a w środek upychamy watę :) Prawda, że proste?:)

Potem pozostaje nam już tylko przyszyć dwie tasiemki- jedna będzie służyła do zawieszenia ozdób, a z drugiej zaplatamy kokardkę, która jednocześnie będzie maskowała miejsce zszycia:)
Można również zamiast ozdób do zawieszenia zrobić je na patyczkach- świetnie będą wyglądać w doniczkach:)
To z jakiego koloru filcu wykonacie ozdoby zależy już tylko od Waszej wyobraźni (i asortymentu sklepu;). Ja upodobałam sobie czerwone ozdóbki z kremowym wykończeniem :)
Jeśli w tym roku nie zdążycie już zabrać się za własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby, pomyślcie o tym za rok:))
A jak tam u Was idą przedświąteczne przygotowania?

U mnie trwa wielka akcja sprzątanie, a w kolejce czeka jeszcze ubieranie choinek ;)Do usłyszenia!

15 komentarzy:

Dziękuję za komentarz:)

TOP