26.8.11

Kierunek- HELPogoda zaczęła dopisywać (jak na złość pod koniec wakacji:P), więc postanowiłam i ja skorzystać trochę ze słońca:D W tym celu, wybrałam się z mym chłopakiem na Hel. Oczywiście tramwajem wodnym;)

Miejsce wypłynięcia: Gdynia. Czas podróży: 60 min. Ilość ludzi w tramwaju: ogromna;) Nie wiem ile wcześniej trzeba byłoby przyjść, aby zająć miejsce siedzące w słonecznym tarasie. Gdy dotarliśmy na prom (tramwaj?) nie było już tam nawet miejsc stojących. Musieliśmy się więc zadowolić miejscami z troszkę gorszym widokiem. Przy okazji planując, że w powrotną drogę umościmy się na tarasie.Na pierwszym zdjęciu widać Gdynię i słynne Sea Tower:)
Po dopłynięciu na miejsce, pobiegliśmy więc czym prędzej do budki z biletami. I co się okazało? Miejsc na tramwaj powrotny do Gdyni już nie ma. Obok stoi budka z biletami na tramwaje do Sopotu, więc uderzyliśmy tam. Owszem miejsce jest, ale jedno:D Przed kasą nastąpiła więc krótka kalkulacja- ja płynę, on zostaje;), jednak w końcu zrezygnowaliśmy i poszliśmy szukać innych środków transportu;)

Będąc na Helu, wycieczką obowiązkową jest wizyta w Fokarium (koszt 2 zł od osoby). Najfajniej jest wybrać się tam w czasie karmienia fok, które odbywają się trzy (lub cztery?) razy dziennie, w określonych godzinach. My niestety tego szczęścia nie mieliśmy i przybyliśmy tam już gdy foki były nakarmione (i rozleniwione:P).

 Po wizycie w Fokarium, postanowiliśmy upolować jakiś obiad (skończyło się tradycyjnie na pizzy;).
 No, a po obiedzie trzeba odpocząć:D Czyli kierunek plaża;)


tak, tak Mohito to jeden z moich ulubionych sklepów;)

Pomimo, że w drodze powrotnej zamiast podziwiania pięknych widoków na tramwajowym tarasie, cisnęłam się w ciasnym busie, to i tak zaliczam wypad do jak najbardziej udanych:D


A jak Wy spędzacie wolne dni? :)


7 komentarzy:

 1. Też kocham Mohito;) Śliczne zdjęcia;) zapraszam na nowy post;)

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię zdjęcia z wakacji :) Ja siedzę w domu i pracuję, ale za tydzień wszystkie drogi prowadzą do Rzymu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja zawsze kupuję od razu w 2 strony, żeby nie było takich sytuacji.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne widoki. :) A foki wprost uwielbiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post. :) Ja dzisiejszy dzień spędziłam na zakupach. :D :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hej!
  oTAgowałam Cię - http://glam-ourfever.blogspot.com/2011/08/tag_26.html
  '10 pytan kosmetycznych'
  ;-) info i szczegóły w notce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Art Anna- dziękuję:)))

  @Elżbieta: ojj zazdroszczę Rzymu! Marzą mi się Włochy:))

  @stri-linga- w zeszłym roku prom był praktycznie pusty w drodze powrotnej, więc nie sądziłam, że w tym roku na Helu są takie tłumy:D zwłaszcza, że wakacje się kończą, więc turyści się zwijają do domów;)))

  @redhead :)))

  @sonnaille- ja dziś wygrzewam się na leżaku:D

  @Glam- dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP