22.4.11

Virtual: eyeshadow& makeup bases review Witajcie!

Dzięki uprzejmości firmy Virtual i pani Iwonie, mam okazję przetestować kilka kosmetyków tej marki. W przesyłce znalazłam między innymi dwie bazy- pod cienie oraz pod makijaż, jak się pewnie domyślacie, o nich będzie właśnie ten post:)Baza znajduje się w niewielkim, estetycznym słoiczku o pojemności 5 ml.

Co mówi producent?
„Nawilżająca baza pod cienie, w cielistym kolorze o kremowej konsystencji. Zapobiega zbijaniu się cieni w załamaniach powiek, sprawia, że stają się wodoodporne. Cienie lepiej się rozprowadzają,
mają intensywniejszy odcień i utrzymują się dłużej. Baza jest bogata w składniki pielęgnujące i odżywcze: olej sojowy, witamina A i E, olej z nasion krokosza, kwas linolenowy.
Baza pod cienie zapewni Ci nieskazitelny makijaż, co najmniej przez  14 godzin”


Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, przy pierwszym użyciu jest to, że baza posiada dość zbitą konsystencję. Nie przysparza to jednak problemów z jej aplikacją. Do  aplikacji na powiekę, potrzebujemy  jej naprawdę niewiele.   
Cienie faktycznie lepiej się rozprowadzają, przede wszystkim nie osypują się podczas aplikacji- mam wrażenie, że baza przykleja je do powieki i pozostają one w tym samym miejscu, aż do czasu demakijażu.  Wszystkie zapewnienia producenta zostały spełnione!!! 
W prawdzie nie miałam okazji wypróbować, czy mój makeup przetrwa dłużej niż 14h, ale przez te 14h baza spełniała swoje zadanie znakomicie. 

Baza kosztuje około 10 zł. Coś czuję, że porzucę moją bazę Artdeco właśnie dla niej, bo sprawuje się tak samo dobrze, a jest  3 razy tańsza;)The base is in a small, esthetic jar -5 ml.

What the producer says?
“Moisturizing eyeshadow base, with creamy consistency and nude color. Prevents paced the shadows in the bends of the eyelids, causes, and they become waterproof. Better distribute the eyeshadows, have a more intense color and last longer. The base is rich and nourishing care ingredients: soybean oil, vitamin A and E, safflower seed oil, linolenic acid.
Eyeshadow base give you flawless make-up, at least for 14 hours.”
 

The first thing I noticed is that the base has a compact texture. However, it doesn’t make problems with  application. For application to the eyelid, we need it very little. 
Shadows distribute better, -I feel that it sticks to the base of the eyelid, and they remain in the same place until the remove . Everything what producer said is truth!
Base cost about  10 PLN. I think I may give up my base Artdeco just for it, because it is also very good, and is three times cheaper;)

***

Baza znajduje się w 15ml tubce. Jest przezroczysta, do rozsmarowania jej na całej twarzy- potrzebujemy  jej odrobinę.  Mimo, to wydaje mi się, że 15 ml to niezbyt dużo- pojemność bazy mogłaby być trochę większa.

Co mówi producent? 
„Beztłuszczowa baza pod makijaż Satin Smooth wygładza skórę,  ujednolica jej koloryt,  oraz idealnie matuje”


Z nakładaniem nie ma żadnych problemów- rozprowadza się na twarzy świetnie.  Minusem może być to, że trzeba trochę poczekać, aż się dostatecznie wchłonie. 

Podkład o wiele przyjemniej się rozprowadza i dłużej się utrzymuje na skórze. Oprócz tego baza ujednolica koloryt skóry, która jest po niej jedwabiście gładka. Efektu matującego niestety nie zauważyłam

Kosztuje około 15 zł- myślę, że za taką cenę, warto ją wypróbować.


The makeup base is located in the 15ml tube. It is transparent, to apply on face -we need it a just a little bit. Nevertheless, it seems to me that 15 ml is not very much-it  could be a little bigger.

What the producer says?
"Oil-free make-up base Satin Smooth, smoothing out uneven skin tones  , and perfect mattes"

Applying does not make any problems-spreads  on the face very well. The downside may be that we have towait, until it is sufficiently absorbed.
Fundation spreads  nicer and stays longer on the skin. In addition, the base unifies  skin tone, which becomes  silky smooth. Matting effect, unfortunately, I did not notice.
It costs about 15 PLN-I think for this price, it is worth to try. 

9 komentarzy:

 1. baze pod cienie mam i używam ale jest też wersja exclusive, ciekawe czy lepiej się ja nakłada?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe. Słyszałam, że jest problem z "wyciągnięciem" bazy ze słoiczka, czy coś takiego zauważyłaś? Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy nie ma problemów z rozcieraniem cieni na tej bazie? prosze o odpowiedz, bo chcę tą baze kupić,a ten aspekt jest dla mnie bardzo ważny

  OdpowiedzUsuń
 4. ja z rozcieraniem cieni nie mam problemów ale z nałożeniem bazy juz mam:(

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystko z baza było by oki gdyby nie konsystencja a szkoda bo za taką cene i za takie własciwości mozna by bylo cały czas kupować

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam tą bazę i byłam bardzo z niej zadowolona tylko o ile na początku można było przeżyć jej nakładanie to z czasem było coraz gorzej dlatego przerzuciłam się na wersję exclusive z którą współpracuje się o niebo lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Atina: niestety nie miałam okazji wypróbować tej wersji exclusive...

  @Rebellious lady: fakt, o ile z nakładaniem bazy o takiej konsystencji problemów nie miałam, o tyle z wyciągnięciem jej ze słoiczka po pewnym czasie może być problem (zwłaszcza, gdy już się jej trochę zużyje)...

  @pugsilove: nie zauważyłam żadnych problemów z rozcieraniem, tzn. rozciera się je minimalnie trudniej niż bez bazy, ale taki sam efekt miałam w przypadku bazy artdeco. Myślę, że jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia:)

  @MadziaMakeuP: tak, niestety baza jest trochę za bardzo zbita, jest to jej w zasadzie jedyny mankament, bo zarówno cena jak i właściwości są jej wielkim plusem.

  @SheWoman: właśnie tego się obawiałam, że po pewnym czasie, wydobycie jej ze słoiczka będzie coraz to trudniejsze. Będę musiała rozejrzeć się za tą wersją exclusive:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Baza pod cienię prezentuję się zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
 9. mam bazę pod cienie i dla moich tłustych powiek to jedyny ratunek. cienie trzymają się cały dzień a w sylwestra miałam okazję wypróbować, że nawet dłużej :) dobry produkt za niewielkie pieniążki!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP