19.4.11

My secret- Lash&Brow Repair- review


Witam serdecznie:)

Jakiś czas temu postanowiłam wzmocnić moje rzęsy (marząc jednocześnie, aby choć trochę urosły- niestety natura obdarzyła mnie króciótkimi rzęsami). W tym celu zakupiłam krem do rzęs L'biotici oraz odżywkę do brwi i rzęs My Secret- i o niej dziś trochę wam opowiem:)

Odżywka przeznaczona jest do brwi i rzęs, ale ja używałam jej tylko do rzęs- tak więc nie mam pojęcia jak sprawdzi się w przypadku brwi.

Some time ago I decided to strengthen my eyelashes (dreaming also for a little grow- unfortunately nature has given me short lashes). I bought L'biotica cream for lashes and lash&brow conditioner from My Secret- and today I'm going to tell you a little bit about it. 
Conditioner is designed for eyebrows and eyelashes, but I've used it only for lashes-so I have no idea how to check with the eyebrows.


Co mówi producent?
"Odżywka znacząco wpływa na kondycję rzęs, minimializuje ryzyko ich wypadania, odbudowuje strukturę włosa i wzmacnia go. Zalecana do osłabionych rzęs."

W swoim składzie posiada witaminy A, E i B5, a także keratynę.
Skład brzmi rozsądnie- witaminy A i E, zapewniają dobry stan skóry i włosów, a witamina B5, to nic innego jak popularny w kosmetykach pantenol. Z kolei keratyna- która jest głównym budulcem włosów, powinna pomóc w odbudowie rzęs.

What the producer says? 
"Conditioner significantly affects the condition of the lashes, minimalise risk of loss them,rebuilds the hair structure and strengthens it. Recommended for weakened lashes". 

In its composition has vitamins A, E and B5 and keratin. Composition is reasonably-vitamin A and E, improve condition of skin and hair, and vitamin B5, is nothing but a popular in cosmetics panthenol. The keratin-which is a major building material of hair, should help in the reconstruction of eyebrows. Pierwsze wrażenie- szczypie w oczy. Czasem szczypanie było tak mocne, że oczy mi łzawiły, co uniemożliwiało nałożenie tuszu. Musiałam ją aplikować bardzo ostrożnie, aby nie podrażnić oczu.
Trzeba także uważać, aby rzęsy były dokładnie oczyszczone- w innym przypadku odżywka zmętnieje, a w środku znajdą się zanieczyszczenia.

First feeling-stings my eyes. Sometimes stinging was so strong that my eyes watered, so I couldn't use a mascara. I had to apply it very carefully to not irritate the eyes. 
We also must be careful to lashes are thoroughly cleaned-otherwise you'll find in the conditioner a lot of dirt.


Efekty? Rzęsy są na pewno bardziej elastyczne, niestety nie zahamowała ona ich wypadania, nie są one też ani trochę dłuższe.
Odżywka nie była droga- kosztowała około 10zł. Mimo wszystko, miałam nadzieję, że zdziała trochę więcej. Niestety rozczarowałam się. Może gdyby nie to szczypanie oczu, uznałabym ją za całkiem przyzwoity produkt.  Wydaje mi się jednak, że kosmetyk przeznaczony do oczu, nie powinien ich podrażniać.
Jeśli zależy wam na wydłużeniu rzęs- zawiedziecie się. Jeśli jednak szukacie bazy pod tusz do rzęs- ta będzie w sam raz (o ile nie będę was szczypać po niej oczy;).

The result? The eyelashes are definitely more flexible, but unfortunately it doesn't inhibit theloss,and they are not a bit longer.Conditioner was not expensive-it cost about 10 PLN. I'm little disappointed. Maybe if it  doesn't  stinging eyes, it will be a good product. I think thatcosmetic for the eyes, should not irritate them.
If you depend on the eyelash-extension will be disappointed. However, if you're looking at base for mascara-it will be good one (of course if it doesn't irritate your eyes;).

13 komentarzy:

 1. Mam ją :) Mnie raczej nie szczypała w oczy, mimo że dodałam do niej kilka kropli olejku rycynowego. Czasem używam jej pod tusz do rzęs, jak za tą cenę uważam że warto spróbować.

  Miłego dnia,
  www.fashionablyyy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. miałam tę odżywkę, niestety u mnie się nie sprawdziła... strasznie kiepska

  za namową Wizażu kupiłam tę z Pierre Rene i muszę powiedzieć, że jest świetna :) kosztowała chyba 15zł

  OdpowiedzUsuń
 3. chciałam kupić odżywkę, ale po wiadomości o szczypaniu w oczy chyba sobie odpuszczę...
  bardzo dobra recenzja, konkretna i rzeczowa :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja mam już 2 opakowanie i jest świetna ! mi bardzo pasuje pod tusz , na noc i w ogóle mnie nie szczypie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czas pójść do natury :] Ja tam na szczypaniie mam uodpornione oczy ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. @Fashionablyyy: a dodanie olejku rycynowego nie sprawiło, że tusz się na niej nie trzyma tak jak powinien?

  @Lilou: to rozejrzę się za tą PR, chociaż My Secret jest też produkowane przez Pierre Rene:>

  @ada: dziękuję;) no, ale może Ciebie nie będzie szczypać;)

  @Paula: zazdroszczę, że u Ciebie nie wystąpił efekt szczypania- gdyby nie to, chętnie bym ją dalej używała pod tusz

  OdpowiedzUsuń
 7. w moim przypadku ta odżywka również nie zadziałała na rzęsy, ale nadaje sie do ujarzmiania niesfornych brwi ;) po jednym maxnięciu szczoteczką trzymają się w niezmienionym stanie (i kształcie) przez cały dzień. i to niestety prawda, że odżywka mętnieje. przy rozczesywaniu pomalowanych brwi to już reguła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Używałam jej do ujarzmiania brwi i rosły po niej jak szalone ;) Do rzęs nie używałam z lenistwa. Mnie nic nie szczypało :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie, nie zauważyłam zmian przy dodaniu olejku.

  Jeżeli jesteś zainteresowana, chciałabym Cię zaprosić na mojego bloga - pojawiło się moje pierwsze rozdanie!

  Pozdrawiam :-)
  www.fashionablyyy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. na wypadające rzęsy polecam olejek rycynowy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygląda naprawdę fajnie, kurcze mnie widziała niestety takiej odżywki w żadnej ze znanych mi drogerii:(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)

TOP